Waluty
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

OBRĄCZKI Z BRYLANTAMI

Obrączki z brylantami zyskały w ostatnim czasie niezwykłą popularność.. Są udoskonaloną alternatywą dla obrączek bezkamieniowych. W odróżnieniu od kolorowych kamieni szlachetnych, brylanty odznaczają się dyskretnym blaskiem, a przy tym wygląd obrączki zostaje znacznie uszlachetniony. Chociaż wartość obrączki, w którą został oprawiony jeden lub kilka, a nawet kilkadziesiąt brylantów znacznie wzrasta, to jednak w odróżnieniu od niedrogich cyrkonii ich wygląd z upływem czasu nie zmienia się nawet o promil.

Kiedy mamy do czynienia z nową cyrkonią i brylantem być może niewprawne oko nie wychwyci większej różnicy, nie mniej jednak z czasem brylancja, inaczej blask brylantu nie zmienia się nigdy, podczas gdy cyrkonie dość szybko zmatowieją i zszarzeją. Dlaczego tak się dzieje? Brylant jest najtwardszym minerałem występującym w przyrodzie jego twardość określaną w skali Moksa ocenia się na 10 (1 jest wartością najniższą , a 10 najwyższą) , a w skali Vickera (od 20 do 8000) określa się ją na maxymalną wartość 8000.

Prastare wedyjskie legendy mówią, iż brylanty powstają przy współudziale pięciu żywiołów: wody, ognia, ziemi, wody i energii i w tym upatrywana jest ich niezwykła moc. Pierwsze najstarsze wzmianki o brylantach ( 400 r. p.n.e.) powstawały w kontekście zachwytu nad ich tajemną mocą, uważano nawet, ze posiadają właściwości magiczne i lecznicze. Cyrkonia to współczesny syntetyk, sztuczny przemysłowy kamień ozdobny, podczas gdy brylant to minerał zbudowany z atomów węgla o doskonałej budowie krystalicznej, której zawdzięcza swoją cechę największej twardości na naszej planecie.

Ślubne obrączki z brylantami powinny być trwałą pamiątką niepowtarzalnej chwili jaką jest ślub - dlatego rekomendujemy nasze obrączki z brylantami. Wszelkie informacje związane z tematyką obrączek oraz jak prawidłowo określić rozmiar palca znajdą Państwo w zakładce PORADNIK. Wszystkie nasze obrączki z brylantami posiadają certyfikaty autentyczności brylantów, oraz próbę złota 585 (złoto14 ct) potwierdzoną badaniem w Okręgowym Urzędzie Probierczym w Krakowie. Przy realizacji zamówień na nasze obrączki z brylantami - grawer, ozdobne pudełko i wysyłkę otrzymacie Państwo gratis.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Obrączki z brylantami

Obrączki ślubne z żółtego złota A-123 Obrączki ślubne z żółtego złota A-123
Cena: 2 030,00 zł
para (2 szt)
zobacz więcej
  • nowość
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl