Waluty
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

PIERŚCIONKI Z BIAŁEGO ZŁOTA

Proponujemy Państwu urzekająco piękne pierścionki z białego złota w wielu odsłonach. W większości modeli biały kolor biżuterii został pogłębiony poprzez proces galwanicznego rodowania, po którym pierścionki stają się jeszcze bardziej śnieżno-białe. W naszej kolekcji znajdują się modele bardzo klasyczne, subtelne z oprawą jednokamieniową, jak i wielokamieniowe, o symetrycznej, harmonijnej budowie oraz o nowocześniejszej formie.

Czym jest białe złoto? Po raz pierwszy w 1912 r. utworzono stopy białego złota w niemieckim mieście Pforzheim, w dwóch niezależnych od siebie pracowniach i to niemal równocześnie białe złoto palladowe i białe złoto niklowe. Pallad i nikiel znalazły tu zastosowanie jako czynnik odbarwiający. Początkowo było to złoto wysokiej próby,
a z czasem udało się wyprodukować wszystkie próby złota w wersji białej. W I połowie XX wieku białe złoto palladowe znalazło zastosowanie głównie w dentystyce, wkrótce jednak białe złoto znalazło powszechne zastosowanie w złotnictwie.

Czyste złoto jest bardzo miękkim i ciągliwym metalem o jasnożółtej barwie, z łatwością ulega odkształceniom, dlatego w złotnictwie przygotowując stopy stosuje się domieszki srebra, niklu, miedzi lub palladu, co powoduje zmianę właściwości fizyko-chemicznych np. kolor złota różowy, zielony, czerwony oraz dodatkowo w znaczny sposób podnosi cechę twardości. Białe złoto nie jest tak naprawdę idealnie białe, a wręcz słomkowe. W wyniku galwanicznego pokrycia rodem zewnętrznej warstwy białego złota, kolor uzyskuje bardziej srebrzysty i pogłębiony odcień bieli. Szczególnie ładnie to wygląda w biżuterii dwukolorowej, gdzie odcienie złota pięknie ze sobą kontrastują, a w pierścionkach z białego złota biel jest wyjątkowo jaskrawa.

Jak dbać o pierścionki z białego złota?

W pierścionkach z białego złota rodowanie podkreśla blask oprawionych brylantów, dzięki czemu są rozświetlone i wizualnie wyglądają piękniej. Rod jest drogim metalem, droższym od złota i platyny, a przy tym odznacza się duża twardością, dlatego jego powłoka w pewnym stopniu może chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jak każda biżuteria z czasem ulega lekkiemu zarysowaniu, dlatego zaleca się, aby pierścionki z białego złota lub inną złotą biżuterię ściągać podczas prac domowych, chronić przed chemicznymi czynnikami, wówczas będzie długo cieszyć pięknym wyglądem. Przypominamy, że w takiej sytuacji zawsze istnieje możliwość odświeżenia i wypolerowania biżuterii, a nawet pokrycia warstwą rodu, po czym biżuteria będzie wyglądać jak nowa.

W naszym serwisie wiele modeli pierścionków ze złota, posiada swoje odpowiedniki w wersji z białego złota
i żółtego złota, lecz jeśli na naszej stronie, jest taki model z żółtego złota, który chętnie Państwo chcielibyście zobaczyć w białym złocie prosimy o kontakt.

Zapraszamy również do PORADNIKA, gdzie znajdziecie szereg wskazówek jak dobrać prawidłowo rozmiar pierścionka.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą oferta na pierścionki z białego złota.

Pierścionki z białego złota

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl