Waluty
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Pierścionek z szafirem

Pierścionek z szafirem może również stanowić talizman, ze względu na magiczne właściwości jakie się przypisuje temu bławatkowemu kamieniowi. Moc szafiru polega na ochronie przed chorobami, zwłaszcza przed chorobami oczu oraz powoduje wzmocnienie przypływu finansów dla osoby go noszącej.

Dawniej uważano, że kamień ten jest tak wyjątkowy iż mogą go nosić wyłącznie koronowane głowy i wysokie rangą osoby duchowne. Wszyscy mamy w pamięci przepiękny pierścionek zaręczynowy księżnej Diany z owalnie szlifowanym 12-caratowym szafirem, w otoczeniu 14 brylantów, oprawione w białe złoto. Dziś ten przepiękny królewski pierścionek z szafirem wycenia się na 300 tys. funtów, to prawie 1,4 mln złotych!

Szafir w języku greckim oznacza niebieski, nazwą tą dawniej określano różne kamienie, np. w średniowieczu szafirem określano lapis lazuli. To kamień wyjątkowy, rzadki i wysoko oceniany przez jubilerów. W XIX wieku szafiry zaliczono do rodziny korundów, jednakże nazwę szafir ograniczono wyłącznie do szafirów koloru niebieskiego. Dziś już wiadomo, że szafirem określamy wszystkie nie czerwone korundy (czerwone to rubiny). Szafiry mają bardzo szeroki kolorystyczny wachlarz: mogą być białe, żółte, oraz zielone, fioletowe. Najczęściej występującą odmianą niebieskiego szafiru, którą wykorzystujemy w tworzeniu pierścionków z szafirami jest szafir niebieski. Swoją piękną głęboką chabrową barwę zawdzięcza domieszce żelaza i tytanu. Pierścionek z szafirem w zacienieniu mogą sprawiać wrażenie iż szafir ma barwę wręcz ciemno atramentową. W jubilerstwie chętnie wykorzystujemy cechy tych kamieni i chcemy Państwu zaproponować przepiękne pierścionki z szafirami

Z pełną odpowiedzialnością i największą przyjemnością polecamy pierścionki z szafirami, bo jako kamienie o bardzo wysokim stopniu twardości (wg skali Mohsa 9), szafiry są niezwykle odporne, nie ulegające zarysowaniom. Dla porównania warto nadmienić iż brylant w skali Mohsa ma twardość 10. Ta cecha wśród szlachetnych kamieni, używanych w jubilerstwie jest niezwykle pożądana. Twardość kamienia gwarantuje, że pierścionek z szafirem na długo zachowa swój zachwycający blask. Dlatego bardzo chętnie polecamy ten rodzaj biżuterii jako pierścionki zaręczynowe, gdyż szafiry podobnie jak brylanty dają gwarancję odporności na zarysowania, oraz niezmienny wygląd.

W jubilerstwie chętnie wykorzystujemy zachwycającą urodę i cechy szafirów dlatego chcemy Państwu serdecznie polecić przepiękne pierścionki z szafirami, znajdujące się w naszym sklepie.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą na pierścionki z szafirami!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl