Waluty
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Pierścionki zaręczynowe z brylantem

Najważniejszym i wciąż kultywowanym zwyczajem związanym z zaręczynami jest obdarowanie ukochanej kobiety pierścionkiem. To symbol uroczystego oznajmienia światu, że oto młodzi chcą być razem już na zawsze. Niezmiennie pada wówczas pytanie „czy wyjdziesz za mnie?...” a jeśli w odpowiedzi pada oczekiwane TAK, mężczyzna wkłada na serdeczny (zazwyczaj) palec pierścionek zaręczynowy. Czy jest jakiś pożądany model dla pierścionków zaręczynowych, czy musi on być złoty, czy powinien być z jednym oczkiem, czy może z kilkoma? A teraz czy pierścionek zaręczynowy powinien być z brylantem, a jeśli tak to dlaczego?

Spróbujemy rozwiązać te kwestie. Pierścionki zaręczynowe z brylantem są niezwykle popularnym pomysłem, wybieranym najczęściej przez przyszłych nowożeńców. Dlaczego pierścionki zaręczynowe z brylantem, a nie cyrkonie? Oczywiście, że piękne pierścionki zaręczynowe to nie tylko te z brylantami. Na pierwszy rzut oka brylanty i cyrkonie wyglądają wręcz identycznie. Brylant jest naturalnym, najtwardszym minerałem, w skali Mohra od 1 do 10 zyskuje najwięcej punktów - 10. Mówi się o nim niezniszczalny, gdyż nie jest łatwo go rozłupać, można zarysować go jedynie innym brylantem. Jest to cecha, która niepodważalnie informuje nas o tym, że brylant niezależnie od upływającego czasu nie ulegnie zadrapaniu, zmatowieniu czy zszarzeniu, na skutek noszenia. Niestety cyrkonie nie posiadają tej cechy, są to niezbyt twarde kamienie przemysłowe, które łatwo ulegają uszkodzeniom i zmatowieniu, co z czasem dość szybko się uwidacznia. Jeśli pierścionek zaręczynowy w stanie absolutnie niezmiennym ma przypominać piękną chwilę zaręczyn, to wskazujemy iż taką cechę mają wyłącznie pierścionki zaręczynowe z brylantem. Zapewniamy, że pierścionek zaręczynowy z brylantem nie rozczaruje Was nigdy.

Czy jest jakiś pożądany model dla pierścionków zaręczynowych z brylantem? W pierścionkach klasycznych w których został oprawiony jeden brylant, dominuje forma minimalistyczna. Brylanty same w sobie są pełne uroku i blasku, zdecydowanie nie potrzebują wielu dodatkowych zdobień. Nie mniej jednak mamy w ofercie pierścionki, które są pełne wirtuozerii kunsztu złotniczego i precyzyjnego wykonania. Są to zazwyczaj przepiękne pierścionki wielokamieniowe. Pewną część naszej kolekcji stanowią pierścionki z centralnie oprawionymi kolorowymi kamieniami szlachetnymi, otoczone wieńcem brylantów. Szczególnie zachwycają pierścionki w które centralnie został oprawiony szafir. Na szczególne uznanie zasługują pierścionki zaręczynowe z brylantami, gdzie złoto okalające brylanty poddano procesowi rodowania uzyskując przy tym niezwykły efekt rozświetlenia, wzmacniający efekt lśnienia brylantów.

O tym w jaki sposób prawidłowo dokonać pomiaru palca piszemy w PORADNIKU

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na pierścionki zaręczynowe z brylantami.

Pierścionki zaręczynowe z brylantem

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl