Złoto dla narzeczonych i nowożeńców 0
Złoto dla narzeczonych i nowożeńców

Ślub stanowi jeden z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Połączenie się węzłem małżeńskim - najlepiej na całe życie - rodzi określone konsekwencje i wymaga odpowiednich przygotowań. Przede wszystkim trzeba zadbać o właściwy wybór przyszłego małżonka. Trzeba więc dać sobie stosowną ilość czasu na wzajemne poznanie się, swoich wad i zalet. Lepiej zawczasu postarać się wyeliminować potencjalne niebezpieczeństwa, wynikające z niewłaściwego dobrania się dwojga ludzi. 

 

czytaj całość »
Klasyczne pierścionki z brylantami 1
Klasyczne pierścionki z brylantami

Prostotę w biżuterii najlepiej oddaje znane stwierdzenie, że im mniej tym lepiej. Czasem wystarczy jeden klejnocik, jeden brylant, aby bardziej przykuł uwagę, niż niejeden bardzo wytworny pierścień. Zazwyczaj pierścionki z brylantami wspaniale się sprawdzają jako pierścionki zaręczynowe, ale także wręczane z okazji innych ważnych okoliczności. Skoro jak powszechnie wiadomo zaręczyny jako wydarzenie są wyjątkową i niezapomnianą chwilą, zatem warto zadbać aby od strony biżuterii wszystko odbyło się bez zarzutu. Polecam piękne, niezawodne klasyczne pierścionki z brylantami.

czytaj całość »
BRYLANTY SĄ NAJLEPSZYMI PRZYJACIÓŁKAMI KOBIETY 0
BRYLANTY SĄ NAJLEPSZYMI PRZYJACIÓŁKAMI KOBIETY

DLACZEGO WOLIMY BRYLANTY?

Jako codzienni użytkownicy i kolekcjonerzy niezliczonych przedmiotów, urządzeń i innych gadżetów lubimy to co jest trwałe i niezawodne i długo będzie naszą radością, czyli coś co potocznie nazywamy „nie do zdarcia”. Chcemy mieć pewność, że nasze ciężko zarobione pieniądze są dobrze wydane, a kupiony przedmiot będzie trwale nam służył. W naszym życiu jest wiele przedmiotów, bez których ciężko nam by było wyobrazić sobie wygodne życie, np. internet, telefon czy sprzęt agd. W codziennym zabieganiu doceniamy przedmioty, które zabezpieczają nasze codzienne potrzeby. Zapewne niejedna pani domu mogłaby pokusić się o dowcipną a zarazem szczerą parafrazę powiedzenia Marilyn Monrou „Brylanty to najlepsze przyjaciółki kobiety” i rzec, iż najlepszą

czytaj całość »
Gdy obrączka robi się zbyt ciasna. 0
Gdy obrączka robi się zbyt ciasna.

Obrączki ślubne są cenną pamiątką wyjątkowej chwili i oczywiste jest, że ich wartość jest dużo większa niż wartość rynkowa złota z którego zostały wykonane. Z czasem, z upływem lat może pojawić się potrzeba zmiany rozmiaru tj albo powiększenia, albo zmniejszenia. Przerozmiarowanie nie jest bardzo skomplikowanym procesem, jeśli oczywiście obrączka znajdzie się w dobrych rękach doświadczonego złotnika. Faktem jednak jest, że to złotnik musi w odpowiedzialny sposób wybrać odpowiednią metodę, która przyniesie pożądany efekt bez obawy o uszkodzenie obrączki .

 

czytaj całość »
Czas na hand made, a więc do dzieła! 0
Czas na hand made, a więc do dzieła!

Wykonywanie złotej biżuterii metodą ręczną, jest zawsze wyzwaniem dla złotnika. Są pracownie złotnicze, które zanim przyjmą złotnika do pracy, chcą poznać jego umiejętności właśnie poprzez sprawdzenie znajomości techniki wykonania biżuterii w sposób ręczny od podstaw. Złoto jak wiadomo to metal i bez znajomości technologii jego obróbki ani rusz, dlatego rzeczywiście jest to najlepszy sprawdzian techniki i warsztatu, a wszelkie braki w wiedzy technologicznej po prostu wyjdą w tzw praniu. Warto wspomnieć, że znajomość rzemiosła, jak każda inna wiedza jest o wiele łatwiejsza i bardziej przyswajalna jeśli wynika z pasji. W obecnych czasach na rynku biżuterię wytwarza się różnymi metodami, z wykorzystaniem w mniejszym lub większym stopniu technologii zastępującą pracę ludzką. Znacznym uproszczeniem pracy w złotnictwie, jest wykorzystywanie półfabrykatów lub odlewów. I takich produktów na rynku obecnie jest mnóstwo. Prawdą jednak jest to, że obojętnie jaką metodą produkowana jest biżuteria to i tak, nad każdym elementem oraz na każdym etapie produkcji, złotnik musi się pochylić, poświęcić swój czas i włożyć odpowiednią ilość pracy, jeśli biżuteria ma być dobrze wykonana.

 

czytaj całość »
Historia pewnej obrączki - od rysunku do wykonania 1
Historia pewnej obrączki - od rysunku do wykonania

A dziś prosta i przyjemna historia. Klient przyniósł na kartce prosty szkic damskiej obrączki ślubnej. Obrączka miała być lekko półokrągła, o błyszczącej powierzchni. Życzeniem klienta było, aby w obrączce było oprawionych 15 kamieni - cyrkonii o średnicy 1,5 mm. Projektem był odręczny szkic na kartce w kratkę i takie wyzwania lubimy :)

czytaj całość »
Zawartość złota w złocie - czyli co warto wiedzieć. 1
Zawartość złota w złocie - czyli co warto wiedzieć.

Zakup złotej biżuterii w niesprawdzonym sklepie internetowym lub na aukcji internetowej od nieznajomego sprzedawcy zwykle może się skończyć wielkim rozczarowaniem. Bez przybitej urzędowej cechy próby złota, potwierdzającej wiarygodność złotego wyrobu serdecznie odradzamy zakup. Warto jednak znać parę sprytnych sposobów rozpoznania złota, oraz wiedzieć na co zwracać uwagę przy zakupie złotej biżuterii

czytaj całość »
Éloi de Noyon - św. Eligiusz z Noyonu 0
Éloi de Noyon - św. Eligiusz z Noyonu

Św Eligiusz - patron złotników, grawerów, mincerzy i pracujących z metalem kowali. Po kanonizacji został uznany jako jeden z najważniejszych świętych z dawnej Galii, czczono go szczególnie we Flandrii, Antwerpii, Brugii, a jego kult dotarł aż do Polski. Jeszcze dziś istnieje zwyczaj iż 1 grudnia – w dniu śmierci św.Eligiusza rzemieślnicy, a zwłaszcza złotnicy powstrzymują się od pracy i świętują

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl